Média


Akademie věd ČR: Jak získat odolnější odrůdy? Začala výstava o rostlinách budoucnosti

10. únor 2019

Nature Future, rostliny budoucnosti. Tak se jmenuje nová výstava v Galerii Věda a umění na Národní třídě, věnovaná vědcům, kteří svou prací doslova zachraňují lidstvo. Velkoformátové snímky švýcarského fotografa Maria del Curta připomínají jak odkaz ruského botanika N. I. Vavilova, tak současné úspěchy českých badatelů.


Náš region: Nature – Future: Rostliny budoucnosti

07. únor 2019

V Galerii Věda a umění Akademie věd ČR začíná nová výstava představující úsilí vědců o zajištění dostatku potravin Nature – Future: Rostliny budoucnosti. 

Vesmír: Barviva v potravinách: Proč nám to s nimi chutná

05. únor 2019

Lidé vnímají okolní svět svými smysly. Mezi nimi je nejdůležitější zrak. Ten nám přináší až osmdesát procent vjemů a díky němu vnímáme svět kolem nás v barvách. Barva nás osloví první, až potom vnímáme další informace, jako je tvar či velikost. A platí to i pro potraviny. Krása barev nás ovlivňuje, kdykoliv usedneme k jídlu či jdeme nakupovat.Přečtěte si celý článek ZDE.

Blog iDnes: Lepek zdravým lidem neškodí

03. únor 2019

Bezlepková dieta je již delší čas módním trendem, a zejména mladí lidé ji často drží zcela zbytečně v domnění, že prospívají svému zdraví. Někteří odborníci se dokonce shodují, že bezlepková dieta zdravému člověku neprospívá.

 

Hospodářské noviny: Genová úprava rostlin zažívá boom: Vědci vyvíjí sladší jahody či buráky, na které lidé nebudou alergičtí. V EU je ale brzdí přísná pravidla

03. únor 2019

Pro někoho nudná a mdlá chuť rajských jablíček dostane nový říz. Brazilští vědci začátkem roku oznámili, že upravují rajčata tak, aby vytvářela pálivou látku kapsaicin. 

Hospodářské noviny: Genová úprava rostlin zažívá boom: Vědci vyvíjí sladší jahody či buráky, na které lidé nebudou alergičtí. V EU je ale brzdí přísná pravidla

30. leden 2019

Pro někoho nudná a mdlá chuť rajských jablíček dostane nový říz. Brazilští vědci začátkem roku oznámili, že upravují rajčata tak, aby vytvářela pálivou látku kapsaicin. Stejně jako to už dávno umí jejich blízký příbuzný, paprika − konkrétně feferonka, která si během evoluce vyvinula pálivost coby obranu před predátory.

 

Česká televize: Evropská pšenice je příliš zranitelná změnami klimatu. Vadí jí silné deště i tepelný stres

15. leden 2019

Tým evropských vědců včetně dvou českých z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR (CzechGlobe) zjistil, že pšenice na starém kontinentu není odolná vůči změnám klimatu. Neumí se vypořádat s extrémy ani s přílišnou rozmanitostí počasí. Více ZDE.

1 21 38 39 40 41 42 43 44 62 82